Fotowoltaika Częstochowa

Mieszkasz w Częstochowie i zastanawiasz się, jak znaleźć oszczędności w domowym budżecie? Najlepiej skontaktować się z naszą firmą, aby móc zaoszczędzić, zakładając na dachu panele fotowoltaiczne! Wyróżnia nas wieloletnie doświadczenie w montażu systemów klimatyzacji, wentylacji i rekuperacji, a fotowoltaika jest kolejnym obszarem, w którym korzystamy z profesjonalnego sprzętu i fachowej wiedzy. Wystarczy do nas napisać lub zadzwonić, żeby poznać łączną cenę projektu uwzględniającego panele fotowoltaiczne, falownik oraz inne elementy systemu służącego do pozyskiwania i przetwarzania energii słonecznej.

Montaż instalacji fotowoltaicznych – Częstochowa

Działamy w całym kraju, ale przede wszystkim w okolicach Częstochowy, gdzie przy ul. Generała Okulickiego 19 znajduje się nasza siedziba. Pierwszym krokiem do tego, aby powstała instalacja fotowoltaiczna, jest kontakt z nami w celu ustalenia zapotrzebowania na energię w budynku i zebrania danych na jego temat, tak aby nasi specjaliści mogli przygotować indywidualny projekt. Fachowo montujemy panele fotowoltaiczne i pomagamy w pozyskaniu dotacji na ich zakup. Fotowoltaika to zyskowna inwestycja, dlatego warto skontaktować się z nami i zamówić montaż już teraz!

Energia elektryczna z paneli słonecznych

Aby promieniowanie słoneczne było skutecznie zamienione w energię elektryczną, niezbędne są odpowiednie instalacje fotowoltaiczne. Najważniejszym podzespołem takich systemów jest falownik (inwerter). Zadanie tego komponentu polega na przetwarzaniu prądu stałego na przemienny o parametrach technicznych dostosowanych do lokalnej sieci energetycznej. Innym wymaganym elementem są panele słoneczne, które składają się z modułów Photo Voltaic (cienkowarstwowych lub krystalicznych), połączonych w układ ogniw solarnych.

Proponowane w Częstochowie instalacje fotowoltaiczne stanowią nowoczesne rozwiązania, które spełniają wszystkie obowiązujące normy bezpieczeństwa oraz standardy jakościowe dla tego typu urządzeń. Zakładając fotowoltaikę z firmą Enerwent, otrzymasz wymierne korzyści ekonomiczne – atrakcyjne ceny zakupu i montażu, a także możliwość skorzystania z bezzwrotnych dotacji oferowanych w ramach krajowych i unijnych programów pomocowych promujących rozwój zielonej energii. To także benefity społeczne – brak emisji szkodliwych substancji do powietrza, bezpieczeństwo dla ludzi, roślin i zwierząt domowych.

Bezinwazyjny montaż instalacji fotowoltaicznej i fachowe doradztwo

Wykonujemy bezinwazyjny montaż instalacji fotowoltaicznej, który może zostać dokonany na dachu budynku, ścianie lub bezpośrednio na gruncie. Wszystkie prace odbywają się zgodnie z przepisami BHP i są wykonywane przez zespoły doświadczonych techników. Instalatorzy dysponują odpowiednim wyposażeniem. Mają niezbędne narzędzia oraz środki ochrony indywidualnej. Zakładanie ogniw Photo Voltaic poprzedza zawsze wykonanie audytu warunków pogodowych i solarnej efektywności energetycznej w konkretnej lokalizacji.

Wszyscy klienci (gospodarstwa domowe, przedsiębiorcy, instytucje) mogą również liczyć na fachowe doradztwo naszych specjalistów w zakresie doboru optymalnych urządzeń oraz profesjonalną serwisową opiekę gwarancyjną i pogwarancyjną, Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży odnawialnych źródeł energii jesteśmy w stanie zaproponować najkorzystniejsze rozwiązania.

Dbaj o środowisko naturalne z Enerwent

Zgodnie z aktualną koncepcją zrównoważonego rozwoju, zarówno polityka gospodarcza państwa, jak i działalność gospodarstw domowych oraz przedsiębiorstw powinny uwzględniać cele ekologiczne związane z szeroko rozumianą ochroną klimatu. W ideę ekorozwoju doskonale wpisuje się zakładanie instalacji fotowoltaicznej, która wykorzystuje odnawialne źródła energii.

Wyczerpywanie się konwencjonalnych wysokoemisyjnych paliw kopalnych powoduje konieczność wykorzystywania alternatywnych, czystych zielonych zasobów energetycznych. Jednym z nich jest właśnie promieniowanie słoneczne. Oferowana w Częstochowie fotowoltaika to technologia bezpieczna oraz przyjazna dla ekosystemu i otaczającej fauny i flory.

Żywotność ogniw słonecznych wynosi przeciętnie 25-30 lat. Zużyte podzespoły można oddać do recyklingu. W jego wyniku odzyskuje się aluminium, materiały elektryczne, krzem i szkło, które ponownie są wykorzystywane do produkcji elementów fotowoltaicznych. Takie działanie zapobiega powstawaniu kolejnych odpadów i ogranicza stopień zanieczyszczenie „Matki Ziemi”. Specjaliści z Enerwent pomogą skonfigurować własną mikroinstalację słoneczną, która przez wiele lat będzie efektywnie zamieniała energię słońca na elektryczną. Chcesz być eko i dbać o środowisko naturalne? Zapraszamy do współpracy!

Nasze inne usługi

Enerwent informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Szczegółowe informacje zawarte są w polityce prywatności.
zamknij