logo

Klimatyzacja – Montaż i serwis – Śląsk

Klimatyzacja do domu lub mieszkania – dlaczego warto?

Klimatyzacja do domu to doskonałe rozwiązanie, które pozwala na utrzymanie pożądanego mikroklimatu w pomieszczeniu. Dzięki niej możliwe będzie określenie temperatury oraz wilgotności, aby zapewnić sobie maksimum komfortu w swoich czterech ścianach. Dobra atmosfera poprawi samopoczucie, a przebywanie w domu lub mieszkaniu stanie się samą przyjemnością.

Oprócz poprawy samopoczucia, klimatyzacja ma pozytywne efekty zdrowotne. Odpowiedni klimatyzator to doskonałe wyjście dla osób, które cierpią na alergie, ponieważ specjalne filtry powietrza wyeliminują z niego kurz, roztocza, sierść zwierząt domowych czy kwiatowe pyłki.

Wybór klimatyzatora domowego

Jako doświadczeni fachowcy polecamy pozostawienie wyboru urządzenia w naszym zakresie. Powodem ku temu jest fakt, że tylko doświadczeni eksperci będą w stanie przeliczyć i określić, o jakiej mocy urządzenie będzie funkcjonowało optymalnie.

Zbyt drogi klimatyzator o dużej mocy może narazić na niepotrzebne koszty, natomiast zbyt słabe urządzenie spowoduje przegrzanie się sprężarki, w konsekwencji uszkadzając ją.

Odpowiednia klimatyzacja do domu lub mieszkania musi uwzględniać parametry takie jak powierzchnia pomieszczenia, stopień ich nasłonecznienia, ilość okien, ilość przebywających wewnątrz osób oraz wytwarzanie ciepła przez urządzenia elektryczne. Z doświadczenia wiemy, że zakup urządzenia na własną rękę w 90% przypadków powoduje, że koszty użytkowania źle dobranego klimatyzatora znacznie przewyższają koszt inwestycji w lepszej klasy urządzenia.

Serwisowanie klimatyzacji – jak często?

Nawet najbardziej przydatne urządzenie może stać się niebezpieczne dla zdrowia, jeżeli nie zostanie poddane odpowiedniemu serwisowi. Według renomowanych producentów klimatyzatorów serwis urządzeń powinien zostać przeprowadzony co najmniej dwa razy w roku. Zapewni to maksymalną wydajność urządzenia i wyeliminuje szkodliwe efekty, które może ona wywołać.

czyszczeniu filtrów

czyszczeniu parownika i skraplacza

kontroli szczelności układu

kontroli ilości czynnika chłodniczego

czyszczeniu odpływu

ogólnej kontroli działania urządzenia

Ile kosztuje korzystanie z klimatyzacji?

Jednym z najczęstszych pytań, jakie kierują do nas nasi Klienci są koszty jakie będą musieli ponieść podczas eksploatacji. Pobór energii elektrycznej jest uzależniony od mocy chłodniczej klimatyzacji. Przyjąć można, że pobór energii to ⅓ mocy chłodniczej klimatyzatora, tzn. urządzenie o mocy 3,5 kW pobiera 1,17 kW energii.

Oczywiście, na rynku dostępne są również klimatyzatory inwerterowe, które pozwalają na zmniejszenie zużycia energii nawet o 30%. Pomimo, iż są one droższe od opcji standardowej, to przy długotrwałym okresie eksploatacji, wydatek ten jest o wiele bardziej opłacalny.

Jeżeli posiadają Państwo dalsze pytania, zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami.

Enerwent informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Szczegółowe informacje zawarte są w polityce prywatności.
zamknij